Diary (13)
očekávané
- The Palace
- Aftersun
- Bones and All
- Tár
- On se bojí
- Oppenheimer
- Shrek 5
- HP seriál
- The Unbearable Weight of Massive Talent
- Saltburn
- Kinds of Kindnes
Naposledy na výstavě...
výstavy
Museum Kampa (Kupka a Gutfreund)
Strahovská knihovna a klášter
Casa Milà (Barcelona)
Casa Batlló (Barcelona)
Sagrada Familia (Barcelona)
Winternitzova vila (Praha)
Shifted Realities (Rudolfinum)
fragilités (Rudolfinum)
Den na tržišti - zivot obyvatel stredoveke Wroclavi (Dům U Zlatého prstenu)
Villa Tugendhat (Brno)
Jiří Příhoda - Void (Rudolfinum)
Stálá expozice Františka Kupky a Luboše Sluky (Opočno)
Viktor Pivovarov: Moskevská gotika (Národní galerie)
Alberto Giacometti (Národní galerie)
Gerhard Richter (Palác Kinských)
Juergen Teller (Rudolfinum)
Datamaze: Datové bludiště (DOX)
Loni v Marienbadu: Film jako umění (Rudolfinum)
David LaChapelle (Rudolfinum)
galerie
Pavilon Mies Van Der Rohe (Barcelona)
Hospital de Sant Pau (Barcelona)
Museu Joan Miró (Barcelona)
Museu Picasso (Barcelona)
Museu d`Art Contemporani de Barcelona (Barcelona)
Museu Caixa Forum (Barcelona)
Museu Nacional d’Art de Catalunya (Barcelona)
Museum of Montserrat (Montserrat)
The British Museum (London)
Tate Modern (London)
The National Museum (London)
Orlická galerie (Rok v Orlických horách)
Mies Van Der Rohe (Neue Nationalgalerie) (Berlin)
Pergamon (Berlin)
Bode-Muzeum (Berlin)
Alte Nationalgalerie (Berlin)
Altes Museum (Berlin)
Neues Museum (Berlin)
Galerie moderního umění (Roudnice nad Labem)
Albertina - Egon Schiele, Edvard Munch (Vienna)
Klášter sv. Anežky České
Museum of Modern and Contemporary Art (Strasbourg)
Louvre (Paris)
Musée d'Orsay (Paris)
Musée Rodin (Paris)
Naposledy v divadle...
Chlast (Švandovo divadlo)
Discoland (Divadlo Na Zábradlí)
Zkrocení zlé ženy (Divadlo pod Palmovkou)
Stařena (Studio Hrdinů)
Na Krysaře (Žižkovské divadlo Járy Cimrmana)
2024
Bílá nemoc (Městská divadla pražská - ABC)
Tramvaj do stanice Touha(Stavovské divadlo; balet)
The Front Page (Činoherní klub)
Sibiřské spisy (Divadlo pod Palmovkou)
Vzkříšení (Divadlo Na Zábradlí)
Fleabag (NT Live, Světozor)
Audience u královny (Stavovské divadlo)
Nebezpečné známosti (Stavovské divadlo)
Medvěd s motorovou pilou (Divadlo Na Zábradlí)
Othello (NT Live, Aero)
Ucpanej systém (Dejvické divadlo)
Čarodějky ze Salemu (NT Live, Aero)
Peaky Blinders (London)
Racek (NT Live, BioOko)
2023
Cikáni jdou do nebe (Divadlo Bez zábradlí)
Lazarus (Divadlo Komedie)
Na dně (Reduta, Brno)
Spáči (Divadlo pod Palmovkou)
Black Comedy (Činoherní klub)
Shirley Valentine (Městská divadla pražská - ABC)
A Midsummer Night's Dream (Letní shakespearovské slavnosti)
Mnoho povyku pro nic (Letní shakespearovské slavnosti)
Hamlet (Městská divadla pražská - ABC)
Mistr a Markétka (Divadlo v Dlouhé)
Lady Macbeth z Újezdu (Švandovo divadlo)
Provaz o jednom konci (Divadlo na Vinohradech
Idiot (Stavovské divadlo)
Cyrano de Bergerac (NT Live, kino Přítomnost)
2022 ↑
Les Misérables (La Fabrika)
Job Interviews (Jihočeské divadlo , DRAMOX)
Nora (Divadlo pod Palmovkou, DRAMOX)
1984 (Divadlo Petra Bezruče, DRAMOX)
Shylock (Divadlo Na Jezerce, DRAMOX)
Evžen Oněgin (Divadlo Petra Bezruče, DRAMOX)
Zahrada Jane Austenové (Vršovické divadlo Mana, DRAMOX)
Zombíci (Divadlo pod Palmovkou, DRAMOX)
Velká mořská víla (Klicperovo divadlo, DRAMOX)
Černá díra (Dejvické divadlo, DRAMOX)
Teremin (Dejvické divadlo, DRAMOX)
Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J. (Divadlo Na zábradlí, DRAMOX)
Příběhy obyčejného šílenství (Dejvické divadlo, DRAMOX)
Tři holky jako květ (Divadlo na Fidlovačce, DRAMOX)
2021 ↑
Kravinec uprostřed cesty
Král Oidipús
Vše o ženách
The 39 Steps
záznam v DÚ: Cinzano, Narozeniny Smirnovové
Svatojánská noc
Fanny a Alexandr
Bratři Karamazovi
Uražení a ponížení
Macbeth - Too Much Blood
Revizor
Netrpělivost srdce
Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾
Racek
Oblomov
Antisociální síť, Krokodýlek, Papírová letadla
Konec masopustu
Ifigenie v Aulidě
Pověření
Tři sestry
Království boží na zemi
Přízrak Londýna
Vše o mužích
Oněgin byl Rusák
Cabaret Calembour: Plejtvák
Europeana
Crash u potoka
Malý princ
Sen čarovné noci
V zajetí filmu
Sugar (Někdo to rád horké)
Vidět od každého jeden snímek minimálně
· Sergei Eisenstein
· Jean-Luc Godard ✓
· Satyajit Ray
· Akira Kurosawa ✓
· Vittorio De Sica
· Charlie Chaplin
· Billy Wilder ✓
· Michelangelo Antonioni
· Woody Allen ✓
· Elia Kazan
· Frank Capra
· David Lean ✓
· Yasujiro Ozu
· Fritz Lang
· Buster Keaton
· Dziga Vertov
· Stanley Kubrick ✓
· Oshima Nagisa
· Ingmar Bergman ✓
· François Truffaut ✓
· Pier Paolo Pasolini
· Federico Fellini
· Andrej Tarkovskij ✓
moldavské filmy (nezapomenout)
Turnul de lemn
Valeu valeu nu turna
Mos Ion din Cosmos
Cine arvoneste, acel si plateste
Fat
nové:
Goodbye, Olegovici
Gradina Sovietica
Italia - Patria nostra
pandemia.md
Carbon
+ RUM
Ani de liceu
Naposledy v kině...
2024
Rivalové
Duna: Část druhá
Po proudu
Chudáčci
Bastard
2023
Wonka
Mezi živly
Chlapec a volavka
Napoleon
Ran
Golda - Železná lady Izraele
Přízraky v Benátkách
Barbie
Call Me By Your Name
Dead Man
Asteroid City
National Theatre Live: Fleabag
Bombastický Johan
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Melancholie
Velryba
Kocour v botách
2022
Vanocni pribeh
Mimoni 2: Padouch přichází
Twilight
Avatar: The Way of Water
Trojúhelník smutku
R.M.N.
Avatar
Podezřelá
Divoch
Kingsman: První mise
Batman
2021
Hráč (1958)
Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun
Poslední souboj
Duna
Není čas zemřít
Rytíři spravedlnosti
2020
Žaluji!
Morgiana
Martin Eden
Jen 6,5
Zemřeš ve dvaceti
Corpus Christi
Tenet
Než skončí léto
1917
Malé ženy
Králíček Jojo
Maják
2019
Portrét dívky v plamenech
Hamlet (záznam divadelního představení)
Ledové království II
Curiosa
Co jsme komu zase udělali?
Matthias a Maxime
Zombieland: Rána jistoty
U Zlaté rukavice
Parazit
Joker
Národní třída
Tenkrát v Hollywoodu
Lví král
Přežijí jen milenci, Mrtví neumírají
„Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“
Zraněná srdce
Psí veličenstvo
Captain Marvel
Zelená kniha
Favoritka
Když padají stromy
Hovory s TGM
Climax
Jack staví dům
Saulův syn
Tvář
BlacKkKlansman
Tísňové volání
Hastrman
Nikdys nebyl
Prostředník
Tri billboardy kousek za Ebbingem
Nema svatba
Zabití posvátného jelena
Neon Demon
Nemilovaní
Čtverec
O těle a duši
Tulipánová horečka
Temný rytíř
Svět podle Daliborka
Oklamaný
Dunkerk
Extase
Odnikud
Zkouška dospělosti
Paterson
T2 Trainspotting
Výletníci
Mlčení
Split
Je to jen konec světa
Loni v Marienbadu
Mladý papež
Dítě Bridget Jonesové
Girl Power (Stalin)
Whiplash (Kinobus)
Ztraceni v Mnichově (Kinobus)
Evropa (na Klinice)
Ošklivé dítě
Osm hrozných
Milenci těch druhých
Stážista
Hunger Games: Síla vzdoru 2. část
Aferim!
Papírová města
Kon-Tiki (promítání filmu na zeď, Containall)
Divoke historky
Co jsme komu udelali?
Mami!
Nick Cave: 20 000 dní na Zemi
Tom na farmě
V podzemi
Sextape
Hvezdy nam nepraly
Zloba - Kralovna cerne magie
Dlouha cesta dolu
Grandhotel Budapest
Přežijí jen milenci
17 dívek
Vlk z Wallstreet
Ledové království
Sviňák
Jen 17
Pěna dní
The Doors – Live at the Bowl '68
Trans
Star Trek: Do temnoty
Velký Gatsby
Rychle a zběsile 6
Iron Man 3
2013
Naposledy na koncertě...
Yonaka (10.03., Rock Café)
2024
Huun-Huur-Tu (10.11. 2023, Kostel U Salvátora)
Gleb (01.09. 2023, Branické ledárny)
Wardruna (02.08. 2023, Amfiteátr Loket)
Altın Gün (07.06. 2023, Palác Akropolis)
Kalush Orchestra (27.05. 2023, Lucerna Music Bar)
Lizzo (16.03. 2023, O2 Arena, London)
2023
5'nizza (15.12. 2022, Futurum)
Fanfare Ciocărlia (05.09. 2022, Palác Akropolis)
Underworld (25.06. 2022, Metronome festival)
Nick Cave and The Bad Seeds (23.06. 2022, Metronome festival)
Ventolin (01.06. 2022)
2022
Boy Harsher
Lewis Capaldi
Molchat Doma
Ploho
Kiasmos
Katarzia
Электрофорез
Bonobo
Son Lux
MC Gey (Povaleč)
The Kills
Fjordwalker
Trentemøller
Malalata (Balkan Bashavel)
Foals (Metronome Festival)
Crystal Fighters (Metronome Festival)
Iggy Pop (Metronome Festival)
The Kooks (Metronome Festival)
Ella Eyre (Metronome Festival)
Circus Problem
Selah Sue
Little Big
Lake Malawi
Goran Bregović
Ana Silvestru - piano; Henter Tamas Bertalan - tenor
DJ Ventolin
Workerz (United Islands of Prague)
Romain Casa (United Islands of Prague)
Rest in Haste (United Islands of Prague)
Alo Wala (United Islands of Prague)
Purist (United Islands of Prague)
Zrní (United Islands of Prague)
The Snedlipsa
WWW (víckrát)
J & The Cold Cold Nights
DJ Ventolin
Kittchen
Vložte kočku
Čarodky ve Vopici (Discoballs a další...)
Tata Bojs (víckrát)
Post-hudba
Blind Architect
WWW
You Me At Six & Deaf Havana
Crystal Fighters
Gold Panda
Imagine Dragons
The xx & Mount Kimbie
Young Guns & Your Demise
předtím:
Imagine Dragons (2013)
The Smashing Pumpkins (2011)
The Subways (podruhé)
Charlie Straight (víckrát)
Funeral For a Friend, The Blackout
Alex Clare
Rihanna, Calvin Harris
Young Guns
The Subways
Charlie Straight
Billy Talent, Cancer Bats, Silverstein
Rybičky 48
Simple Plan
+ nespočet malých koncertů (Please The Trees, Lanugo, punkové etc.)
Zaujalo /nechronologicky/
1. Věčný svit neposkvrněné mysli
2. Zápisník jedné lásky
3. Lásky čas
4. Láska nebeská
5. Pýcha a předsudek
6. Anna Karenina
7. Pokání
8. Vévodkyně
9. Želary
10. Kuře melancholik
11. Musíme si pomáhat
12. Útěk ze Sibiře
13. Smrt krásných srnců
14. Crash
15. Klub rváčů
16. Mechanický pomeranč
17. Nedotknutelní
18. Králova řeč
19. Divoké historky
20. Co jsme komu udělali?
21. Život Adele
22. Jen 17
23. Sviňák
24. Trans
25. Gejša
26. Hranice života
27. Nic nás nerozdělí
28. Drive
29. Následky lásky
30. Velká nádhera
31. Americká krása
32. Americký zločin
33. Mrtvý muž
34. Přežijí jen milenci
35. Osudový dotek
36. Zlodějka knih
37. Mulholland drive
38. Děkujeme, že kouříte
39. Snídaňový klub
40. Bláznivá, zatracená láska
41. Voda pro slony
42. Naprosto osvětleno
43. 21 gramů
44. Snílci
45. Kuře na švestkách
46. Kokain
47. Žena v černém
48. Ospalá díra
49. Pěna dní
50. Imaginární lásky
51. Zabil jsem svou matku
52. Tom na farmě
53. Mami!
54. Jmenuji se Oliver Tate
55. Warholka
56. Předčítač
57. Cesta
58. 8 MM
59. Oněgin
60. Vrána
61. Bídníci
62. Velký Gatsby
63. Kult hákového kříže
64. Schindlerův seznam
65. Atlas mraků
66. RocknRolla
67. Kafe a cigára
68. Truman Show
69. Hugo a jeho velký objev
70. Černobílý svět
71. Chlapec v pruhovaném pyžamu
72. Piráti na vlnách
73. Persepolis
74. Zaslaná pošta
75. Střihoruký Edward
76. Velká ryba
77. Requiem za sen
78. Pan Nikdo
79. Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
80. Amélie z Montmartru
81. Hanebný pancharti
82. My děti ze stanice Zoo
83. Kašlu na lásku
84. Trainspotting
85. Sid a Nancy
86. Manhattan
87. Legendy z Dogtownu
88. Náš vůdce
89. Má mě rád, nemá mě rád
90. Mikulášovy patálie
91. Good bye, Lenin!
92. Skřítek
93. Labyrint
94. Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod
95. Drákula
96. 50/50
97. I Love You Philip Morris
98. Místnost sebevrahů
99. Sloní píseň
100. Až tak moc tě nežere
101. 1984
102. Spalovač mrtvol
103. Přítelkyně z domu smutku
104. Babka
105. Zeměpisec, který propil globus
106. Pochoronitě meňa za plintusom
107. Nick Cave: 20 000 dní na Zemi
108. Vášeň a cit
109. Grandhotel Budapešť
110. Enderova hra
111. Walter Mitty a jeho tajný život
112. 3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové
113. Bílý oleandr
114. The Doors
115. Nespoutaný Django
116. Amadeus
117. Černá labuť
118. Vlk z Wall Street
119. Mrtvá nevěsta Tima Burtona
120. Vincent
121. Constantine
122. Elysium
123. Útěk do divočiny
124. Zažít Woodstock
125. Život je krásný
126. Charlieho malá tajemství
127. Kick-Ass
128. Rain Man
129. Deník Bridget Jonesové
130. Strach a hnus v Las Vegas
131. Karlík a továrna na čokoládu
132. Ed Wood
133. Milionář z chatrče
134. Prázdniny v Římě
135. Čokoláda
136. Parfém: Příběh vraha
137. Mary a Max
138. Forrest Gump
139. Zámek v oblacích
140. Pulp Fiction: Historky z podsvětí
141. Donnie Darko
142. Kill Your Darlings
143. Osm hrozných
144. Vzmuž se
145. Stuck in love
146. Velké naděje
147. La Cara Oculta
148. Mládí
149. Líza, liščí víla
150. Jana Eyrová
151. Moulin Rouge
152. Most do země Terabithia
153. Čaroděj ze země Oz
154. The Stanford Prison Experiment
155. Humr
156. Fontána
157. Muž, který měl rád ženy
158. Med
159. Metropia
160. Mimi wo sumaseba
161. Princezna Mononoke
162. Cesta do fantazie
163. 12:08 Na východ od Bukurešti
164. Aferim
165. Sedam i po
166. Evropa
167. Přelet nad kukaččím hnízdem
168. Ce lume minunata
169. Jenica a Perla
170. Xenia
171. Děti ze stanice Leningradská
172. Children Underground
173. 100 minuta slave
174. Kad porastem biću Kengur
175. Bal-Can-Can
176. Já se nevrátím
177. Sonuncu (krátkometrážní snímek)
178. Chuck Norris vs. komunismus (dokument)
179. The True Cost (dokument)
180. Banda pro sebe
181. Miraculum
182. Durak
183. Leviatan
184. Zmizení
Herečky, které se nevešly do desítky
Natalia Portman
Alicia Vikander
Renée Zellweger
Pavla Tomicová
Michelle Pfeiffer
Jevgenija Dmitrijeva
Rooney Mara
Herci, kteří se nevešli do desítky
Mads Mikkelsen
Michiel Huisman
Matthias Schoenaerts
Adam Driver
Alan Rickman
Matthew McConaughey
Hugh Jackman
Shia LaBeouf
Joseph Gordon-Levitt
Seth Rogen
Benedict Cumberbatch
Colin Farrell
Heath Ledger
Jake Gyllenhaal
Tom Hiddleston
Ben Whishaw
Mark Ruffalo
Rhys Ifans
Eric André
Jonathan Kite
Edward Norton
Tom Sturridge
Ezra Miller
Robert Sheehan
Evan Peters
Xavier Dolan
Joaquin Phoenix
Vicent Cassel
Jude Law
Christian Clavier
Pierre Richard
Jurij Nikulin
Vladimir Zelenskij
Michail Galusťan
Michael Fassbender
Tipy - východ
Dumitru Ţepeneag - Hotel Europa (mám doma)
Norbert Mappes-Niediek - Chudáci Romové, zlí Cikáni
Herta Müller - Srdce bestie
Ivana Bodrožićová - Hotel Zagorje
Nicolai Lilin - Sibiřská výchova
Dmitry Glukhovsky - Budoucnost
Anna Barkova - Osm hlav šílenství
Ilja Ilf, Jevgenij Petrov - Zlaté tele
Seriály
Zhlédnuto
Skins
Black Books
The IT Crowd
Sherlock
Дневник свекрови
Vinyl
True Detective
Daria
Černobyl
Orphan Black
Sharp Objects
Most
The Act
Euphoria (2. série)
Escape at Dannemora
Mindhunter
Bez vědomí
Tiger King
Pustina
Normal People
Rome
Ginny & Georgia (1. série)
The Mandalorian
Queen's Gambit
Mare z Easttownu
Mělas to vědět
Twin Peaks
The Office
Unorthodox
Kaštánek
It's a Sin
Hra na oliheň (1. série)
Devadesátky
House of Cards
Parks and Recreation
Love is Blind
Ultimatum
Volejte Saulovi
La Casa de Papel
Stranger Things
Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera
The Night Of
Příběh služebnice (5. série)
Breaking Bad
Ozark
Wednesday
Služka
Monique Olivier: Součást zla
Bílý lotos
Průměrňákovi
1670
Most
Adikts
Smysl pro tumor
Metoda Markovič: Hojer
F. L. Věk
Chalupáři
Sobík
Rozkoukané
Žena za pultem
Volha
Peaky Blinders
Gossip Girl
Černá zmije
Babylon Berlin
Ztraceni (5. série)
Koruna
Emily in Paris - nebavilo
Rozhovory s přáteli (1. díl 1. série) - nebavilo
Lupin (3. díl 1. série) - nebavilo
Seveřané (s02e03)
The Witcher (s01e01)
Penny Dreadful (1. dil) - nebavilo
Lost in Moldova (5. epizoda)
Sexuální výchova (1. dil 1. série)
Borgiové (2. díl)
Black Mirror (1. dil)
Narcos (1. dil)
Fargo, 6. dil, 1. serie
Bratrstvo neohrozenych (prvni dve epi)
A Series of Unfortunate Events (1. serie)
Vikingové (1. série)
Taboo (1. serie, 6. dil)
The Young Pope (prvni dva dily)
Pretty Little Liars (5. serie - osma epi?)
Game of Thrones (5. serie)
American Horror Story (5. serie)
2 Broke Girls (05×15)
New Girl (asi první dvě série?)
Naposledy přečtené...
William Saroyan - Tracyho tygr
Martin Kovář - Osudová dvacátá - Doba, která řvala, v USA i v Evropě
Jan Studnička, Tereza Kujová - Hodina dějepichu
Karel Čapek - Válka s mloky
Tomáš Morávek - Nebuď p*ča aneb jak (ne)pracovat s dětmi
Ladislav Zibura - Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
2024 ↑
1. Adam Gebrian - Tři měsíce v Barceloně
2. Witold Szabłowski - Rusko pohledem z kuchyně
3. Nina Špitálníková – Severka
4. Ruta Sepetys - Musím tě zradit
5. Drago Jančar - A láska samotná
6. Nora Ikstena - Mateřské mléko
7. Milan Kundera – Nevědění
8. Petra Dvořáková – Vrány
9. Goran Vojnović - Moje Jugoslávie
10. Goran Vojnović - Proč na tebe každej sere aneb Čefurové, raus
11. Liv Strömquist - V zrcadlové síni
12. Ocean Vuong - Na Zemi jsme na okamžik nádherní
13. Ismail Kadare - Palác snů
14. Witold Szabłowski - Vrah z města meruněk
15. Leoš Šatava - Národnostní menšiny v Evropě, Encyklopedická příručka
16. Leoš Šatava - Etnika bez státu a regionální jazyky v Evropě
(Pavel Hradečný - Dějiny Řecka /kapitola Byzanc/)
17. Lana Bastašić - Chyť toho králíka
2023 ↑
Witold Szabłowski - Tančící medvědi
Margo Rejmer - Bláto sladší než med
Pajtim Statovci - Moje kočka Jugoslávie
Milorad Pavić - Vnitřní strana větru
Dvě hostiny - Antologie povídek z Vietnamu: 1) Nguyễn Công Hoan (Smutná zpráva, Já jsem vydavatel, ty jsi vydavatel, on je vydavatel; Trik, Rozený talent, Sportovní duch, Druhá žena mého přítele, Odvykací kúra, Dvě hostiny, Komik Tu Ben; 2) Nam Cao (Chí Pheo, Sen, Psí maso, Vidět druhé lidi šťastné, Dobrák od kosti, Stařec Hac, Dárek, Lekce zametání, Přes míru, Léčitel všivák, Oči
Ludmila Petruševská - Čas noc
Ludmila Petruševská - Byla jednou jedna žena, která chtěla zabít sousedovo dítě
Jan Němec - Možnosti milostného románu
od Němce
2022 ↑
1. Michel Houellebecq - Podvolení
2. Liv Strömquist - Nejrudější růže rozkvétá
3. Nina Špitálníková - Svědectví o životě v KLDR
4. Gemma Liviero - Zlomení andělé
5. Gheorghe Stroe - Rudé slunce
6. Iulian Ciocan - A ráno přijdou Rusové
7. Roxanne Veletzos - Holčička, kterou tam nechali
8. Ion D. Sârbu - Myš B (Enuresis nocturna, Disciplinární případ; Nevím, jak se to zrcadlo rozbilo; Myš B, Kolonie - Brazílie, Bez měsíce, Nandův koráb, Při ústí dolu, Princezna Tréži, Parma, Bílý Kůň, Dorel)
9. Octavian Paler - Život na nástupišti
10. Catalin Dorian Florescu - Jacob se odhodlá milovat
11. Nicolae Rusu - Krysiáda
12. Liliana Lazar - Země prokletých
13. Liviu Rebreanu - Adam a Eva
od Rebreana
2021 ↑
1. Gib Mihăescu - Ruska
2. Liviu Rebreanu - Oba dva
3. Iulian Ciocan - Srdcová dáma
4. Jiří Šitler - Ocelová křídla
5. Liviu Rebreanu - Les oběšených
6. Mircea Eliade - Slečna Kristýna
7. Geo Bogza - Země z kamene
8. Herta Müller - Cestovní pas
9. Radu Țuculescu - Staromama vypráví
10. Vasile Voiculescu - Šakuntala
11. Horia Pǎtraşcu - Rekonstrukce
12. Cezar Petrescu - Guynemerův skutečný konec
13. Alexandru Philippide - V objetí mrtvého
14. Zaharia Stancu - Milostné léto
15. Eugène Ionesco - povídky Přízraky, Zamilovaný Emil, Deník šestnáctiletého
od Ionesca
2020 ↑
1. Eugène Ionesco - Plešatá zpěvačka
2. Eugène Ionesco - Nosorožec
3. Eugène Ionesco - Židle
4. Eugen Luca - Pogrom
5. Naše zrcadlo, Antologie současné moldavské krátké prózy
6. Mircea Eliade - Svatba v nebi
7. Matei Vișniec - Mansarda v Paříži s výhledem na smrt (MLUVENÉ Slovo)
8. Mircea Eliade - Two Tales Of The Occult (Nights At Serampore, The Secret of Dr. Honigberger)
9. Gianina Cărbunariu - divadelní hry Stop the tempo! a Kebab
10. Dumitru Crudu - Lidé z Kišiněva
11. Mircea Eliade - Maitrejí
12. Flannery O'Connor - Dobrého člověka těžko najdeš (povídky Dobrého člověka těžko najdeš, Pozdní utkání s nepřítelem, Řádní venkované, Bezdomovec; Všechno, co se povznáší, se musí setkat; Vyhlídka na lesy, Chromí vejdou jako první, Zjevení, Soudný den)
13. Nicolae Filimon - Staří i noví povýšenci
14. Liviu Rebreanu - Katastrofa a jiné novely
15. Aureliu Busuioc - Și a fost noapte...
16. Aureliu Busuioc - Hronicul Găinarilor ivit lumii de către domnia mea Aureliu Busuioc, grămătic
17. Ira Levin - Rosemary má děťátko
18. John Fowles - Sběratel
19. N. V. Gogol - Něvský prospekt
20. L. N. Tolstoj - Kreutzerova sonáta
21. I. S. Turgeněv - Asja
22. Виктор Ерофеев – povídky Реабилитация Дантеса, Не мешайте словам, Бездорожье русской любви
23. Александр Солженицын - povídka Случай на станции Кочетовка
24. Варлам Тихонович Шаламов - povídky На представку, Ночью, По снегу
25. Михаил Александрович Шолохов - Донские рассказы (Родинка, Пастух, Продкомиссар)
26. Исаак Бабель – povídky Мой первый гусь, Король, Вечер у императрицы
27. Alexandr Arkaďjevič Galič - balada Kadiš
28. Ильф-Петров - povídky Здесь нагружают корабль, Отрицательный тип, Сильное чувство (Любители футбола)
29. М. Зощенко - povídky Аристократка, Актёр, Американская реклама
30. Аверченко Аркадий Тимофеевич - povídky Слепцы, Рыцарь индустрии, Тайна
31. Николай Эрдман - Самоубийца - hra
32. Sergej Dovlatov - Kufr (předmluva, povídky Finské krepsilonky, Nomenklaturní polobotky, Solidní dvouřadový oblek)
33. Vladimir Majakovskij - Sprcha - hra
34. Maxim Gorkij - Na dně - hra
35. Vasilij Sigarev - Černé mléko - hra
36. Ludmila Petruševská - Narozeniny Smirnovové
37. Ludmila Petruševská - Cinzano
38. Daniil Charms - povídky Životopis, V inkubátoru, Dotaz, Sešit, Peníze, Osobní život jednoho muzikanta, Symfonie N°2, Passacaglia N°1, Pět nedokončených vypravování, Souvislost; O tom, jak mě navštívili nebešťané, Stať; Říkají o mně, že jsem pavouk; Rehabilitace, Štvanice
39. Alexandr Solženicyn - povídky Meruňková zavařenina, Ego, Omladina
40. Ludmila Petruševská - Láska
41. Leonid Andrejev - povídky Mlčení, Zeď, Propast
42. Ludmila Petruševská - BIFEM
43. Ludmila Petruševská - Syrová kýta
44. Vasilij Šukšin - povídky Milpardon, madam!, "Věřím!", Utřel ho
45. Ludmila Petruševská - Hodiny hudby
46. Viktor Pelevin - Generation P
47. Valentin Rasputin - Žij a nezapomínej
48. Vladimír Nabokov - Pozvání na popravu
49. Ludmila Petruševská - Tři dívky v modrém
50. Ludmila Petruševská - Temná komora
51. Ivan Bunin - Míťova láska
52. Ivan Bunin - Pán ze San Franciska
53. Charles Dickens - Nadějné vyhlídky
54. Thomas Hardy - Neblahý Juda
55. Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Zápisky z podzemí
od Dostojevského
2019 ↑
1. Ian McEwan - Pokání
2. William Shakespeare - Hamlet
3. William Shakespeare - Sen noci svatojánské
4. Christopher Isherwood - Goodbye to Berlin
5. D. H. Lawrence - Synové a milenci
6. John Osborne - Look Back in Anger
7. Joseph Conrad - Srdce temnoty
8. Zadie Smith - Bílé zuby
9. Aureliu Busuioc: Říkej mi Johny!
10. Aureliu Busuioc - Smlouvání s ďáblem
11. Aureliu Busuioc - Štěkání na měsíc
12. Aureliu Busuioc - Local - Ploi de scurta durata
13. Aureliu Busuioc - Unchiul din Paris
14. Aureliu Busuioc - Singur in fata dragostei
15. Ernest Hemingway - A Clean Well-Lighted Place; Hills Like White Elephants
16. Philip Roth - Defender of the Faith
17. Bernard Malamud - Armistice
18. Flannery O'Connor - Good Country People; A Late Encounter With the Enemy
19. F. S. Fitzgerald - Velký Gatsby
20. Bogdan Georgescu - Antisocial
21. Miroslav Tejchman - Dějiny Rumunska
22. Toni Morrison - Velmi modré oči
23. David Guterson - Sníh padá na cedry
24. Edward Albee - The Zoo Story
25. Bogdan Suceava - S bubnem na zajíce chodil
26. Jan Urban - Všem sráčům navzdory - Válka, o které nechcete nic vědět
27. Margo Rejmer - Bukurest: Prach a krev
28. Čingiz Ajtmatov - Popraviště
29. Mihail Sebastian - Bezejmenná hvězda
30. Ioan Slavici - Mara
31. Ion Luca Caragiale - Ztracený dopis
32. Mihai Eminescu - Až září voda tmavá...
33. Michail Bulgakov - Mistr a Markétka
od Bulgakova
2018 ↑
Sergej Jesenin - Anna Sněgina, Černý muž
Kazuo Ishiguro - Soumrak dne
Samuel Beckett - Čekání na Godota
John Fowles - Francouzova milenka
Ion Creanga - Vzpomínky z dětství
2017 ↑ ?
Lev Nikolajevič Tolstoj - Vzkříšení
A. S. Gribojedov - Hoře z rozumu
Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Něžná, Bobek, Polzunkov, Sen směšného člověka
Janet Fitch - Bily oleandr
Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Bytná
Michael Gates Gill - Jak mi Starbucks zachránil život
Ken Kesey - Vyhoďme ho z kola ven
Matěj Hořava - Pálenka
Iulian Cioran - Než zemřel Brežněv
2016 ↑ ?
Alexandr Kuprin - Breget
Marina Ivanovna Cvetajeva - Verše Čechám
Anna Andrejevna Achmatovová - Rekviem
Michail Bulgakov - Psí srdce
A. P. Čechov - Višňový sad
A. P. Čechov - Vaňka, Tlustý a tenký, Chameleon
Venedikt Jerofeev - Moskva - Petuški
Alexandr Blok - Dvanáct
Ivan Bunin - Lehký dech
Alexandr Puškin - Arion
Alexandr Puškin - Měděný jezdec
Jenny Lawson - Fakt se to stalo?
Alexandra Fiada - Xenofobni pruvodce: Rekove
Patrick Suskind - Parfem: Pribeh vraha
Oscar Wilde - Jak je dulezite miti Filipa
John Green - Prilis mnoho Katerin
Suzanne Collins - Sila vzdoru
Suzanne Collins - Vrazedna pomsta
Suzanne Collins - Arena smrti
Helen Fielding - Bridget Jonesová: láskou šílená
Irving Stone - Nesmrtelna zena
Romain Rolland - Petr a Lucie
Ladislav Fuks - Spalovač mrtvol
John Green - Papírová města
Jane Austen - Pýcha a předsudek
2015 ↑ ?
Erich Fromm - Mít, nebo být?
Lawrence Ferlinghetti - Čtu báseň, která nekončí
Chuck Palahniuk - Klub rváčů
Ian McEwan - Betonová zahrada
Nikolaj Vasiljevic Gogol - Revizor
Albert Camus - Cizinec
Milan Kundera - Zert
Irena Douskova - Hrdy Budzes
Rainer Funk - Erich Fromm
Arthur Rimbaud - Ples oběšenců (komiks)
Franz Kafka - Proměna a jiné povídky
2014 ↑ ?
Václav Hrabě - Blues pro bláznivou holku
Sally Green - Napůl zlý
Amy Tintera - Reset
Nick Cave - Smrt Zajdy Munroa
Sacha Sperling - Bludy z nudy
Henry Spencer - Znuden krasou hnusu
Gayle Forman - Jestli zustanu
Jonas Jonasson - Stolety starik, ktery vylezl z okna a zmizel
John Green - Hvezdy nam nepraly
Ladislav Klima - Utrpeni knizete Sternenhocha
Jean Paul Sartre - Existencialismus je humanismus
Anthony Burgess - Mechanický pomeranč
Boris Vian - Zabte ošklivé
William Seward Burroughs - Teplouš
René Descartes - Rozprava o metodě
Clive Staples Lewis - K jádru křesťanství
Platón - Faidón
Petra Soukupová - K moři
J. D. Salinger - Franny and Zooey
William Seward Burroughs - Kočka v nás
Jonathan Safran Foer - Naprosto osvětleno
Nick Cave - A uzřela oslice anděla
Josef Karel Šlehjar - Kuře melancholik
William Seward Burroughs - Feťák
G. Orwell - 1984
J. D. Salinger - Vzhůru, tesaři, do výše střechu zvedněte!; Seymour: Úvod
J. D. Salinger - Kdo chytá v žitě
O. Wilde - Obraz Doriana Graye
L. N. Tolstoj - Anna Karenina