Kurokami: The Animation
Screenplay:
Miya AsakawaCinematography:
Naoyuki WadaComposer:
Tomohisa IshikawaCast:
Daisuke Namikawa, Noriko Shitaya, Sayaka Ōhara, Yumi Tōma, Satoshi Hino, Satsuki Yukino, Hirofumi Nojima, Shizuka Itō, Eri Sendai, Tomomichi Nishimura, Yasuyuki Kase, Risa Hayamizu, Eiji Miyashita (more)Cast
Daisuke Namikawa
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Hunter x Hunter (2011) (series)
Noriko Shitaya
Japan
Best series:
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2014) (series)
Naruto Shippuden (2007) (series)
Gintama (2006) (series)
Sayaka Ōhara
Japan
Best series:
Cowboy Bebop (1998) (series)
Made in Abyss (2017) (series)
Code Geass: Lelouch of the Rebellion (2006) (series)
Yumi Tōma
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Cowboy Bebop (1998) (series)
Ranma ½ (1993) (series)
Satoshi Hino
USA
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
One-Punch Man (2015) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Satsuki Yukino
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Hikaru no Go (2001) (series)
One Piece (1999) (series)
Hirofumi Nojima
Japan
Best series:
Hunter x Hunter (2011) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Kuroko's Basketball (2012) (series)
Shizuka Itō
Japan
Best series:
Oshi no Ko (2023) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Jujutsu kaisen (2020) (series)
Eri Sendai
Japan
Best series:
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) (series)
Wolf's Rain (2003) (series)
xxxHOLiC (2006) (series)
Tomomichi Nishimura
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Mushi-shi: Next Passage (2014) (series)
Initial 2eme etape (1999) (series)
Yasuyuki Kase
Japan
Best series:
Frieren: Beyond Journey's End (2023) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Initial D Fifth Stage (2012) (series)
Risa Hayamizu
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Hellsing Ultimate (2006) (series)
Gintama (2006) (series)
Eiji Miyashita
Japan
Best series:
Initial D Fourth Stage (2004) (series)
Ya Boy Kongming! (2022) (series)
Durarara!! (2010) (series)
Rina Satō
Japan
Best series:
Demon Slayer (2019) (series)
Mushi-Shi (2005) (series)
Polar Bear's Café (2012) (series)
Kazuyuki Okitsu
Japan
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
Run with the Wind (2018) (series)
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (2021) (series)
Hiroshi Shirokuma
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist (2003) (series)
Vinland Saga (2019) (series)
Spy x Family (2022) (series)
Daisuke Endō
Japan
Best series:
Naruto Shippuden (2007) (series)
Gintama (2006) (series)
Cross Game (2009) (series)
Miho Miyagawa
Japan
Best series:
Parasyte: The Maxim (2014) (series)
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2014) (series)
Monogatari Series Second Season (2013) (series)
Takanori Hoshino
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Run with the Wind (2018) (series)
Kimiyoshi Kibe
Japan
Best series:
Hunter x Hunter (1999) (series)
Hellsing Ultimate (2006) (series)
Naruto Shippuden (2007) (series)