Cinematography:
Toshihiro KawadaCast:
Motoko Kumai, Megumi Ogata, Ryōtarō Okiayu, Akio Ōtsuka, Akira Ishida, Atsuko Tanaka, 久川綾, Bin Shimada, Chinami Nishimura, Hideyuki Tanaka, Tarō Arakawa (more)Episodes(26)
-
Vengeful Demon of the Abandoned School - Part I (E01)
-
Vengeful Demon of the Abandoned School - Part II (E02)
-
Vengeful Demon of the Abandoned School - Part III (E03)
-
The Izu Two-Faced Oni - Part I (E04)
-
The Izu Two-Faced Oni - Part II (E05)
-
The Izu Two-Faced Oni - Part III (E06)
-
The Izu Two-Faced Oni - Part IV (E07)
-
Sakons Puppet: The Ghost Chapter - Part I (E08)
-
Sakons Puppet: The Ghost Chapter - Part II (E09)
-
Sakons Puppet: The Ghost Chapter - Part III (E10)
-
The Blood Rain of the One Hundred Foxes of Shinshu - Part I (E11)
-
The Blood Rain of the One Hundred Foxes of Shinshu - Part II (E12)
-
The Blood Rain of the One Hundred Foxes of Shinshu - Part III (E13)
-
Curse of the Egyptian Pharaoh - Part I (E14)
-
Curse of the Egyptian Pharaoh - Part II (E15)
-
Curse of the Egyptian Pharaoh - Part III (E16)
-
Curse of the Egyptian Pharaoh - Part IV (E17)
-
The Sympathy of Kaoru's Disappointed Love - Part I (E18)
-
The Sympathy of Kaoru's Disappointed Love - Part II (E19)
-
The Sympathy of Kaoru's Disappointed Love - Part III (E20)
-
Eccentric Talk of the Okuhida Ghost - Part I (E21)
-
Eccentric Talk of the Okuhida Ghost - Part II (E22)
-
Eccentric Talk of the Okuhida Ghost - Part III (E23)
-
Love Flowers Tearfall Profuse Bloom Dance - Part I (E24)
-
Love Flowers Tearfall Profuse Bloom Dance - Part II (E25)
-
Love Flowers Tearfall Profuse Bloom Dance - Part III (E26)
Cast
Emi Shinohara
Japan
Best series:
Hajime No Ippo: The Fighting! – Rising (2013) (series)
Fighting Spirit (2000) (series)
Hadžime no Ippo: The Fighting – New Challenger (2009) (series)
Yuzuru Fujimoto
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Fullmetal Alchemist (2003) (series)
Cowboy Bebop (1998) (series)
Kazuya Ichijō
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) (series)
One Piece (1999) (series)
Takehiro Koyama
Japan
Best series:
Cowboy Bebop (1998) (series)
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) (series)
Full Metal Panic? Fumoffu (2003) (series)
Yurika Hino
Japan
Best series:
Cowboy Bebop (1998) (series)
Hikaru no Go (2001) (series)
Cyberpunk: Edgerunners (2022) (series)
Yumi Tōma
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Cowboy Bebop (1998) (series)
Ranma ½ (1993) (series)
Yasuhiro Takato
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist (2003) (series)
Hunter x Hunter (1999) (series)
Mononoke (2007) (series)
Kei Hayami
Japan
Best series:
Cowboy Bebop (1998) (series)
PSYCHO-PASS (2012) (series)
Yuri!!! on Ice (2016) (series)
Masahiko Tanaka
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Initial 2eme etape (1999) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Osamu Hosoi
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Initial 2eme etape (1999) (series)
Initial D: First Stage (1998) (series)
Kikuko Inoue
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Hunter x Hunter (2011) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Yuki Kaida
Japan
Best series:
Hunter x Hunter (1999) (series)
Kuroko's Basketball (2012) (series)
Gintama (2006) (series)
Toshiharu Sakurai
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Grimm Masterpiece Theater (1987) (series)
Hunter x Hunter (2011) (series)
Takkō Ishimori
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Bunny Drop (2011) (series)
Hidetoshi Nakamura
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Cowboy Bebop (1998) (series)
Rurouni Kenshin: Wandering Samurai (1996) (series)
Hiro Yūki
Japan
Best series:
Initial D Fourth Stage (2004) (series)
Rurouni Kenshin: Wandering Samurai (1996) (series)
Dragon Ball Z (1989) (series)
Chiharu Suzuka
Japan
Best series:
Cowboy Bebop (1998) (series)
Banner of the Stars (2000) (series)
Paradise Kiss (2005) (series)
Sakura Tange
Japan
Best series:
My Dress-Up Darling (2022) (series)
The Rising of the Shield Hero (2018) (series)
Sword Art Online (2012) (series)
Yūko Sasaki
Japan
Best series:
Spy x Family (2022) (series)
Black Lagoon (2006) (series)
Claymore (2007) (series)
Miho Yamada
Japan
Best series:
Trigun (1998) (series)
Ouran High School Host Club (2006) (series)
Banner of the Stars (2000) (series)