Japan,
(2008–2009), 10 h 23 min
(Length: 23–24 min)
Screenplay:
Shō AikawaCinematography:
Toyonori YamadaComposer:
住友紀人Cast:
Nana Akiyama, Tatsuya Hasome, Kazuya Nakai, Tôru Nara, Yui Horie, Fuyuka Ono, Tōru Ōkawa, Mitsuru Miyamoto, Jun'ichi Suwabe, Tomo Adachi, Jun Konno (more)Seasons(2) / Episodes(26)
Cast
Eri Komiyama
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Blood+ (2005) (series)
Shigofumi: Letters from the Departed (2008) (series)
Kiyotaka Furushima
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Kuroko's Basketball (2012) (series)
Tokuyoshi Kawashima
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Hunter x Hunter (2011) (series)
GTO: Great teacher Onizuka (1999) (series)
Tomokazu Sugita
Japan
Best series:
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (2021) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Takaya Hashi
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Initial D Fourth Stage (2004) (series)
Fullmetal Alchemist (2003) (series)
Naoya Nakanishi
Japan
Best series:
Goblin Slayer (2018) (series)
Mobile Suit Gundam 00 (2007) (series)
Hjóka (2012) (series)
Michi Niino
Japan
Best series:
Ghost Slayers Ayashi (2006) (series)
God? Save Our King (2004) (series)
Corpse Princess (2008) (series)
Biichi Satō
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Hadžime no Ippo: The Fighting – New Challenger (2009) (series)
Kuroko's Basketball (2012) (series)
Yumiko Kobayashi
Japan
Best series:
Fighting Spirit (2000) (series)
Food Wars! Shokugeki no Soma (2015) (series)
Naruto Shippuden (2007) (series)
Keiji Fujiwara
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Initial 2eme etape (1999) (series)
Initial D: First Stage (1998) (series)
Chika Fujimura
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
NANA (2006) (series)
Pluto (2023) (series)
Aoi Yūki
Japan
Best series:
The Apothecary Diaries (2023) (series)
One-Punch Man (2015) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Mina Kobayashi
Japan
Best series:
Gintama (2006) (series)
Toradora! (2008) (series)
Black Butler (2008) (series)
Megumi Sôkawa
Japan
Best series:
Kids on the Slope (2012) (series)
Corpse Princess (2008) (series)
Tiger & Bunny (2011) (series)
Mitsuki Saiga
Japan
Best series:
Attack on Titan (2013) (series)
Fullmetal Alchemist (2003) (series)
Jujutsu kaisen (2020) (series)
Masayasu Nagata
Japan
Saeko Chiba
Japan
Best series:
Code Geass: Lelouch of the Rebellion (2006) (series)
Spice and Wolf (2008) (series)
Nodame cantabile (2007) (series)
Masayuki Shoji
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Kuroko's Basketball (2012) (series)
Miki Maruyama
Japan
Best series:
Beck: Mongolian Chop Squad (2004) (series)
Paradise Kiss (2005) (series)
Corpse Princess (2008) (series)
Mayumi Iizuka
Japan